Uczniowie z SP w Gortatowie z siedzibą w Szczuce będą tworzyć filmy i budować roboty z klocków Lego. Zbierają przepisy potraw i tworzą regionalną kartę kulinariów.
A wszystko zaczęło się od dotacji pozyskanych przez Fundację "Brama Epok".
[ZT]26740741[/ZT]
- W październiku rozpoczęliśmy realizację programu "Młodzi następcy Jacka Karpińskiego" - Dzieci Kapitana Nemo - Fundacji BGK - informuje Joanna Kalenik z Fundacji "Brama Epok". Pozyskaliśmy dotację i pomoc sponsorów ze szkoły i gminy, dzięki którym uczniowie SP w Gortatowie (siedziba w Szczuce) pojechali na wycieczkę do Warszawy. Była wizyta w Centrum Nauki "Kopernik" i zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy, która pozwala empatycznie wyobrazić sobie świat z perspektywy osób niewidomych. Odwiedziliśmy też grób Jacka Karpińskiego, polskiego informatyka, elektronika, żołnierza Szarych Szeregów w Batalionie "Zośka", który m.in. zaprojektował minikomputer K202. Ten polski inżynier będzie patronował naszym kolejnym działaniom projektowym. Już niebawem w szkole rozpoczną się warsztaty tworzenia robotów Lego oraz filmów.
[ZT]27082396[/ZT]
Inny ciekawy projekt pod nazwą "Nasz przepis na dziedzictwo" realizują wolontariusze z Fundacji "Brama Epok". Marta Stawicka, Dominika Gąsiorowska oraz Wit Biner, zarejestrowani w Korpusie Solidarności, spotkali się w Warszawie z Agnieszką Kuś, interpretatorką dziedzictwa kulinarnego, edukatorką i blogerką. Korzystając z jej wskazówek, uczniowie tworzą cykl filmów edukacyjnych opowiadających o dziedzictwie kulinarnym. Będą zbierać przepisy kulinarne z regionu ziemi michałowskiej, by stworzyć pamiątkową kartę kulinariów.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz