Zamknij

Czy drugi przetarg na renowację boiska w Brodnicy zakończy się sukcesem? Oto co ma tam powstać

08:54, 04.07.2024 RED Aktualizacja: 08:57, 04.07.2024
Skomentuj Fot. Krzysztof Cedro Fot. Krzysztof Cedro

W maju władze Brodnicy ogłosiły przetarg na renowację boiska sportowego przy „Siódemce”. Oferenci chcieli za dużo i dzisiaj ma być rozpisany drugi przetarg. A co tu ma powstać?

Przedmiotem zamówienia jest:

* budowa boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 44,00 x 22,00 m z nawierzchnią bezpieczną EPDM, pełniącego funkcję boiska do piłki ręcznej, dwóch boisk do piłki koszykowej oraz boiska do piłki siatkowej z możliwością zmiany na boisko do tenisa;

* budowa boiska do piłki nożnej typu „Orlik” o wymiarach 68,00 x 36,00 m z nawierzchnią z trawy syntetycznej, ogrodzenia wokół boisk w formie piłkochwytów;

* budowa zaplecza – szatni kontenerowej;

* remont istniejących trybun – wymiana zniszczonych siedzisk na deski kompozytowe;

* wykonanie utwardzeń z kostki betonowej (wokół boisk i szatni), montaż lamp oświetleniowych przy kompleksie boisk;

* odprowadzenie wód opadowych do istniejącego przyłącza do sieci kanalizacji deszczowej, wykonanie instalacji wod-kan i elektrycznej do szatni kontenerowej.

Boiska mają powstać na obecnym trawiastym.

Oferenci chcieli za dużo

Kwota, jaką zamierza Urząd Miasta przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia to: 2.112.000,00 zł. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy.

* TOPATOTERA Sp. z o.o. z Knurowa - cena oferty brutto: 2.364.801,12 zł;

* 3K Sp. z o.o. z Radomia - cena oferty brutto: 3.478.440,00 zł;

* EVERSPORT Sp. z o.o. z Warszawy - cena oferty brutto: 2.997.417,33 zł.

- W związku z powyższym, działając na podstawie przepisu art. 255 ustawy Pzp, należy stwierdzić, iż zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w powyższym przepisie – napisał w uzasadnieniu zastępca burmistrza Krzysztof Hekert. - Zamawiający jest zmuszony unieważnić postępowanie. W związku z powyższym, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia na mocy art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, tj. cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie znalazł środków, aby zwiększyć kwotę, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający musi mieć zabezpieczone środki w chwili zawarcia umowy z wykonawcą wybranym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Jak się dowiedzieliśmy w UM dzisiaj ma być ogłoszony drugi przetarg.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%