Zamknij

Trybuny na stadionie w Brodnicy? „Może uda się to jeszcze w tym roku”

10:53, 03.01.2024 OFCE Aktualizacja: 15:12, 04.01.2024
Skomentuj Fot. UM Brodnica Fot. UM Brodnica

Podczas uroczystości z okazji wykonania bieżni tartanowej, tuż przed wyborami samorządowymi, burmistrz zapowiadał przebudowę trybun w... 2019 roku. Dalej ich nie ma. Kiedy powstaną?

Najprawdopodobniej w kwietniu tego roku przeprowadzone zostaną wybory samorządowe. Nie dziwi zatem fakt, że w uchwalonym brodnickim budżecie, zapisano blisko 50 milionów zł na inwestycje. Jedną z pozycji jest budowa trybun na miejskim stadionie. Trybun, które miały powstać w 2019 roku. Tak przynajmniej publicznie obiecywał Jarosław Radacz podczas poprzedniej kampanii – w 2018 roku. Szeroko o tym pisaliśmy TUTAJ.

Czy będzie nowy projekt?

Temat trybun, na grudniowej sesji budżetowej, poruszyła radna klubu Kocham to Miasto Joanna Rumińska.

- Ta inwestycja była wpisana w roku 2018 i też była kwota 3 miliony. Jak to jest możliwe, że 5 lat temu była mowa o tym, że modernizacja trybun będzie realizowana za 3 miliony, a teraz po wzrostach cen również są to 3 miliony? Czy to się wiąże ze zmianą projektu? Czy to będzie nowy projekt? Czy mamy już projekt? - zapytała radna.

Koszt tej inwestycji jest szacunkowy

Na pytania odpowiedziała dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta w Brodnicy Małgorzata Trędowska.

- Koszt tej inwestycji jest szacunkowy. W tej chwili jest przygotowany projekt. Trybuny będą wykonane z lekkiej konstrukcji, troszkę inne niż było to planowane. Dodatkowo powstanie też budynek szatniowy dla zawodników przy dolnej płycie i będzie wykorzystywany również dla zawodników, którzy korzystają z górnej płyty. Na dolnym boisku będzie też jedna trybuna. W chwili obecnej projekt jest konsultowany z konserwatorem zabytków. Mamy opinię wstępną, Pani konserwator ma dwie uwagi do projektu, będziemy składać wniosek o pozwolenie i chcemy ogłosić przetarg. Może uda się to jeszcze w tym roku.

Po konsultacjach z kibicami Sparty oraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Brodnicy

Jakie (czy w ogóle) są różnice pomiędzy obecnym projektem, a tym pokazywanym przez burmistrza Brodnicy podczas ostatniej kampanii wyborczej? - zapytaliśmy w magistracie.

- Przede wszystkim, aktualny projekt uwzględnia większą liczbę miejsc, bo aż 966 - informuje rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Brodnicy Katarzyna Watkowska. - Poprzedni, przewidywał trybuny dla 588 osób. Po konsultacjach z kibicami Sparty oraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Brodnicy uznaliśmy, że ta liczba jest niewystarczająca, bo na meczach bywa zazwyczaj ok. 800 kibiców i najnowszy projekt to uwzględnia.


Fot. UM Brodnica: Tak wyglądał poprzedni projekt

Kolejne różnice są w konstrukcji. Poprzedni projekt przewidywał ciężką konstrukcję z żelbetonu, obecny, to lekka konstrukcja metalowa, która uwzględnia również budowę toalet i szatni dla zawodników korzystających zarówno z górnej, jak i dolnej płyty boiska (poprzedni projekt przewidywał umiejscowienie szatni i toalet tylko na górnej płycie stadionu, niedostępnych dla korzystających z dolnej płyty boiska).Teraz szatnie i toalety usytuowane będą na dolnej płycie boiska, co ma ogromne znaczenie dla trenujących na nim młodych adeptów piłki nożnej. Wzięliśmy pod uwagę, że pięć razy w tygodniu, od godz. 16.00 do godz. 21.30 korzysta z niego codziennie ok. 500 zawodników, z dwóch klubów piłkarskich – UKS GOL i SPARTA Brodnica.

Ponadto, poprzedni projekt obejmował budowę trybun, jako element kompleksowej przebudowy całego stadionu, w tym górnej płyty boiska, która została już przecież wykonana. Zmodernizowaliśmy boisko piłkarskie z nawierzchnią z trawy naturalnej, powstała też pełnowymiarowa bieżnia z nawierzchni syntetycznej, z czterema torami okólnymi oraz sześcioma torami na prostej.

Arena lekkoatletyczna posiada dwuścieżkową, jednostronną skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwustronną skocznię do skoku o tyczce, rzutnie do rzutu oszczepem, pchnięcia kulą, do rzutu młotem i dyskiem oraz stanowisko do skoku wzwyż. Budka spikerska usytuowana będzie w centralnej części trybun. Każdy z klubów będzie miał swój magazyn w nowym budynku szatni. Trybuny zadaszone – 840 miejsc. Trybuny niezadaszone przewidziane są dla 126 osób. Trybuny na boisku dolnym będą także zadaszone, specjalnie z myślą o zawodnikach i rodzicach, przyprowadzających na trening swoje pociechy. Przewidywana liczba miejsc – 84. W realizacji, w znacznej części został wykorzystany poprzedni projekt, który kosztował 96 tys. zł. Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu (styczeń 2024). Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy – pierwszy etap, to budowa trybun (jeszcze w tym roku), kolejny etap, czyli budowa zaplecza (szatnie, toalety) planujemy zrealizować do połowy 2025 roku - kończy Katarzyna Watkowska.

 

 

(OFCE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

FanFan

4 0

Trybuny takie to na orlik przy szkole można zbudować a nie na stadionie. Tonący brzytwy się chwyta. 19:26, 03.01.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

JwJw

2 0

Jak już robić porządnie to trzeba zrobić trybuny z oświetleniem i dach powinien być zabudowany ponieważ jak będzie padał deszcz i będzie wiatr to i tak będzie padało w plecy i sektor gości trochę dalej od trybuny 15:09, 04.01.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NikuśNikuś

1 1

Macie wszystko na medal jakby pod lekką atletykę. A macie ją? 16:52, 09.01.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu czasbrodnicy.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%