W skład mieszanych, damsko-męskich drużyn z wybranym kapitanem na czele wchodzili sołtysi, członkowie rad sołeckich lub mieszkańcy danego sołectwa. Nad przebiegiem konkurencji czuwała trzyosobowa komisja sędziowska przyznająca punkty w poszczególnych konkurencjach. W jej skład wchodzili: sekretarz gminy Zbiczno Mariusz Klonowski, przewodniczący rady gminy Kurzętnik Zbigniew Lewicki i przewodniczący rady gminy Zbiczno Radosław Stawski. Po zapoznaniu się z regulaminem turnieju drużyny sołeckie stanęły w szranki. W pierwszej konkurencji „słaby koń mechaniczny” przy pomocy liny przeciągano na czas ciągnik z traktorzystą. Drugie zadanie pod nazwą „kangur” polegało na grupowej sztafecie, w której sześcioro zawodników skakało w przekazywanym sobie worku, zataczając sześć pętli między pachołkami. Do współzawodnictwa pod nazwą „półpudzian” wystawiono dwoje najsilniejszych zawodników, którzy musieli przerzucać dużą oponę od ciągnika we wskazane miejsce i z powrotem w jak najkrótszym czasie. W konkurencji „rzutki sołtys” sołtys lub kapitan drużyny sołeckiej w dowolnej technice musiał jak najdalej rzucić dwoma gumofilcami. „Jajcarska 8” polegała z kolei na slalomowym biegu z jajkiem na łyżce trzymanej jedną ręką do wskazanego miejsca i z powrotem. Ośmioro zawodników mogło wykorzystać osiem jaj, zbicie jajka powodowało konieczność powtórzenia trasy przez zawodnika. W kolejnym zadaniu pod nazwą „kartofle plum” startowało dwoje zawodników (kobieta i mężczyzna), którzy po obraniu 1 kg ziemniaków wybierali 5 sztuk, po czym z tego miejsca musieli wrzucić je do wiaderka z wodą w jak najkrótszym czasie. Wygrywała drużyna z największą liczbą trafień. W siódmej konkurencji dwoje zawodników musiało w krótkim czasie jak najdokładniej owinąć papierowym ręcznikiem swojego sołtysa lub kapitana. Tę konkurencję nazwano „mumia sołtysa”. Z kolei w „karocy na gumach” startowały cztery osoby – gdy jedna pchała taczkę w gumofilcach, druga cierpliwie siedziała w taczce, a na półmetku następowała zmiana osób w taczce i w kaloszach. W przedostatniej konkurencji trzeba było na czas zjeść bez użycia rąk zwieszonego na nitce pączka w rodzaju bajgla, natomiast w ostatniej drużyny damsko-męskie ciągnęły na linie ciężką oponę, również na czas. Bezkonkurencyjni w turnieju okazali się zawodnicy z sołectwa Pokrzydowo, drugie miejsce zajęło sołectwo Sumowo, a trzecie – Najmowo. Kolejne miejsca zajęły drużyny ze Zbiczna, Żmijewka, Cichego i Sumówka.
Zarówno zawodnicy, jak i publiczność mogli skosztować darmowej kiełbaski z rusztu i grochówki, a dzieci z przygotowanych dla nich animacji oraz bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni i waty cukrowej. Dostępne było także stoisko KGW Zbiczno ze słodkimi smakołykami, przekąskami i frytkami. Każda zdrowa osoba dorosła mogła również zarejestrować się w stoisku fundacji DKMS jako dawca komórek macierzystych szpiku dla osób chorych m.in. na białaczkę.
Organizatorami imprezy byli wójt gminy Zbiczno Magdalena Golubska, GOKSiR w Zbicznie, Hala Sportowa w Zbicznie i Rada Sołecka w Zbicznie.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Pokrzydowo, 2. Sumowo, 3. Najmowo, 4. Zbiczno, 5. Żmiejewko, 6. Ciche, 7. Sumówko
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz