Pojawiła się szansa na rewitalizację muru obronnego przy Pałacu Anny Wazówny oraz innych zabytkowych obiektów. - Jesteśmy zainteresowani tym programem – przekonuje burmistrz.
- Czy i na jakie zadania inwestycyjne Burmistrz Brodnicy spowodował czynności sprowadzające się do złożenia wniosków o wsparcie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ? - z takim zapytaniem do do Jarosława Radacza zwrócił się pisemnie 6 lutego radny Wojciech Wiśniewski.
Dalej radny pisze, że w połowie stycznia o tym programie poinformował Parafię pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej (brodnicka fara) oraz Parafię pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (klasztor Franciszkanów).
W piśmie do burmistrza zwrócił także uwagę, że podmiotami uprawnionymi do składania wniosków o dofinansowanie są gminy, powiaty i województwa.
Zaznaczył, że dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków może być przyznane jedynie, w przypadku posiadania przez wnioskodawcę udziału własnego na realizacja zadania w wysokości nie niższej niż 2 procent wartości zadania inwestycyjnego.
- Informuję, że gmina jest zainteresowana udziałem w programie zarówno dla obiektów zabytkowych stanowiących własność gminy jak również zabytkowych obiektów sakralnych – napisał 17 lutego burmistrz Jarosław Radacz. - Kierownik Biura Rozwoju i Projektów Europejskich Magdalena Hoga kontaktowała się z parafiami dysponującymi zabytkowymi obiektami na terenie naszej gminy w celu pozyskania informacji o potrzebach w zakresie prac konserwatorskich i restauratorskich. Po uzyskaniu informacji z parafii wraz z oszacowaniem kosztów wykonania planowanych prac, sporządzone zostaną stosowne wnioski o wsparcie zarówno dla obiektów gminnych jaki i sakralnych.
O jakie obiekty gminne chodzi – nie wymieniono, ale miejmy nadzieję, że będą to m.in. fragmenty murów obronnych przy Pałacu Anny Wazówny.
Termin składania wniosków mija 17 marca.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz