[ZT]26826942[/ZT]
Ostatnio władze Brodnicy na swojej stronie internetowej poinformowały, że gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) na realizację budowy ul. Iglastej. To krótka ulica na osiedlu o długości 221 m.
Położona jest pomiędzy asfaltowymi ulicami Limbową oraz Okrężną.
Czyżby kolejna ważna osoba tam mieszkała?
– Z ciekawości tam pojechałam, by zobaczyć, jak ta ulica wygląda – mówi mieszkanka innej dziurawej ulicy w mieście. – Faktycznie, nie wygląda najlepiej, ale jest twardo i co najważniejsze – do dróg asfaltowych bliziutko.
[ZT]27054987[/ZT]
Gdzie tu ją porównywać choćby do ul. Michałowskiej czy Polnej, gdzie po roztopach czy deszczach to i terenowym wozem trudno przejechać. Gratuluję mieszkańcom Iglastej, że doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia, ale dlaczego oni zostali tym szczęśliwcami? Może dlatego, że to okręg wyborczy burmistrza Jarosława Radacza? A może tak jak kilka lat temu, kiedy robili ul. Skrajną, mieszka tam ktoś znaczący [przy tej ulicy mieszka m.in. wiceburmistrz Krzysztof Hekert – red.]?
Dlaczego rządowa dotacja tylko na tę ulicę?
Inwestycja została dofinansowana ze wspomnianego programu rządowego w kwocie 360 tys. zł, co stanowi 50 proc. przewidywanych kosztów. Planowana jest tu budowa jezdni z nawierzchni asfaltowej, wykonanie zjazdów indywidualnych z kostki betonowej, chodników, elementów odwodnienia oraz wprowadzenie organizacji ruchu. Wszystko ma być robione w drugiej połowie tego roku.
Władze miasta zapytaliśmy, czy składały wnioski do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na modernizację innych ulic.
– W 2020 r. gmina miasta Brodnicy złożyła trzy wnioski o dofinansowanie w ramach tego programu – informuje zastępca burmistrza Krzysztof Hekert. – W ramach pierwszego naboru dwa wnioski – na ul. gen. Pruszyńskiego i Iglastą. W ramach drugiego naboru złożono jeden wniosek dotyczący przebudowy ul. Podmiejskiej w Brodnicy, na którego realizację gmina również uzyskała wsparcie finansowe.
[ZT]27037371[/ZT]
O wyborze projektów skierowanych do dofinansowania zgodnie z regulaminem ogłoszonym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego decydowała pełna gotowość techniczna, tj. opracowana i uzgodniona dokumentacja projektowa oraz uzyskanie wszelkich wymaganych prawem decyzji.
W małej gminie Osiek dostali dużo więcej
[ZT]27037001[/ZT]
Dlaczego miasto Brodnica miało przygotowaną dokumentację jedynie dla trzech dróg? Czy są przygotowywane następne, tak by być gotowym do następnych konkursów?
Czekamy na odpowiedzi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz